BAŞAK BURCUNDA YENİ AY; HAREKETE GEÇME ZAMANI!

Herkese mutlu haftalar!

Son baharın gelmesi ile birlikte yazın rehavetini üstümüzden atmaya hazırlandığımız şu günlerde ihtiyacımız olan motivasyonu Başak burcunda gerçekleşecek olan Yeni Ay ile bulabiliriz! Hepimizin bildiği üzere Başak burcu; çalışmak, üretmek, düzenlemek gibi kavramları içermenin yanı sıra aynı zamanda ‘’hasat’’  kavramını da  temsil eder. Bu nedenle hepimizin hayatında belirli alanlarda ciddi bir hareketlilik başlamış olabilir. Kimimiz iş yeri için önemli aksiyonlar alırken, kimimiz evini düzenlemek; yaşadığı çevreyi değiştirmek isteyebilir. Bazılarımız ilişkilerinde evlilik için önemli adımlar atarken diğerlerimiz hayatlarında önemli bir dönüm noktasına gelmiş olabilir.

İşte bütün bu hızlı gelişmeler önümüzdeki 1 hafta içerisinde kendisini netleştirecek süreçten geçiyor olacak. Zira Yeni Ay 30 Ağustos günü meydana gelecek. Bu kadar değişim ve hareketlilikten bahsetmişken dikkat etmemiz gereken konular da var. Özellikle Başak burcunda ki kuvvetli gezegen yığılımı ve Mars kontakları aniden gelişen tartışmaları, kadın erkek figürleri arasındaki gerilimleri, beklenmeyen kazaları, yangınları işaret ediyor. Bu süreçte özellikle gözü kara davranmaktan kaçınmamızda yarar var. Toprak grubunda bulunan bu kadar gezegen yığılması yerkürede mevcut hareketlenmeleri de tetikleyebilir. Sağlıklı beslenme, gıdalar ve tarımcılık ile alakalı önemli girişimlere de şahit olabiliriz bu dönemde.

Diğer dikkat edilecek nokta ise Venüs ve Neptün kontakları, bu yerleşimden ötürü gereksiz harcamalar, lükse kaçma, yanılgılar, ilişkilerde aldanma ve aşırıya kaçma, zehirlenme, dolandırılma  vakaları gündeme gelebilir. Bütün bunların dışında özellikle birebir tartışmalardan kaçınmak faydalı olacaktır. En çok Başak, Balık, Yay ve İkizler burçlarının etkileneceği bu Yeni Ay sürecinde özellikle sağlık açısından Başak, Terazi ve Koç burçlarının görünmez kazalara dikkat etmeleri yerinde olacaktır.

Ülke açısından incelediğimiz zaman muhalefet ile alakalı önemli oluşumlar gündeme gelebilir, odak noktası daha çok bu alanda kendisini gösterebilir, yine inişli çıkışlı finans piyasaları gündemde olacaktır. Daha önce de belirttiğim üzere yeni bir muhalefet partisinin kurulumu da şu sıralar gündemde olacaktır.

Peki burçlar bu süreçten nasıl etkilenecek gelin hep beraber inceleyelim.

KOÇ: Özellikle iş ve çalışma hayatınızda bir takım yeni başlangıçlar yapmanız olası. Yer değişimi yapabileceğiniz gibi önemli bir projeye veya çalışmaya da imza atabilirsiniz. Bununla beraber spor, sağlık, diyet gibi konularda önemli kararlar verebilirsiniz. Birlikte çalıştığınız kişilerle çatışmadan kaçının.

BOĞA: Aşk hayatınızda hareketlilik artabilir sevdiğiniz kimselerle vakit geçirmek isteyebilir ve pek çok sosyal aktivitede yer alabilirsiniz. Hayatında kimse olamayanlar için önemli ve güzel başlangıçlar olabilir yine de fazla ısrarcı olmaktan kaçınmanızda ve çatışmaya girmemekte yarar var.

İKİZLER: Ev, yerleşim, aile vb. konularda aksiyon almak isteyebilir. Son bahar temizliği yapmayı planlayabilirsiniz.  Ev değiştirme gibi planınız var ise bu süreçte yürürlüğe koymanızda olası. Yalnız kontrat yapmadan önce dikkatli olmanızda yarar var. Aile bireyleri ile karşı karşıya gelmemeye çalışın.

YENGEÇ: Her türlü yazılı çizili anlaşma, sözleşmeler, kısa süreli seyahatler bu süreçte gündemde olabilir. Bununla beraber eğitim ve öğretim içeren aktiviteleri de bu süreçte dikkate alabilirsiniz. Şehir dışına yapacağınız yolculuklar size şans getirebilir.

ASLAN: Maddi konularda beklenmedik bir şekilde hesap kitap işi yapmaya başlayabilirsiniz. Elinizdeki parayı iyi değerlendirmeyi planlayabilir, uzun vadeli yatırımlar yapabilirsiniz. Yalnız lüks harcamalardan ve eğlenceye giden gereksiz miktarlardan bu süreç içerisinde kaçınmanızda yarar var.

BAŞAK: İlişkilerinizle alakalı bir takım konuları masaya yatırmak isteyebilirsiniz. Bu zamana kadar ne yaptığınızı, hayatınızın hangi evresinde olduğunuzu sorgulamak söz konusu olabilir. Bununla beraber hayata olan bakış açınızı revize edebilirsiniz. Ufak tefek görünmez kazalara karşı dikkatli olmanızda da yarar var.

TERAZİ: Kendinizi biraz yalnız ve içe kapanık hissetmeniz olası gözüküyor. Bu süreçte sağlığınız ile alakalı konulara özen göstermenizde yarar var. Görünmez kazalar sizin açınızdan can sıkıcı olabilir. Bilinçaltınızdaki karmaşa ile bu süreçte alakadar olabilir, çözümler arayabilirsiniz.

AKREP: Sosyal çevrenizle alakalı uzun süredir görmediğiniz arkadaşlarınızla vakit geçirmek isteyebilirsiniz. Birlikte olmaktan keyif duymanıza karşın zaman zaman beklenmedik tartışmalar veya can sıkıcı olaylarla yüz yüze gelmeniz olası. Kimsenin kalbini kırmadan haftanızı geçirin.

YAY: Kariyerinizle alakalı beklenmedik yön değişimleri gündeme gelebilir. Terfi alabileceğiniz gibi işinizle alakalı olarak çok fazla titizlenmek durumunda kalabilirsiniz. Üstlerinizle karşı karşıya gelmeyin ve mevcut süreci en doğru şekilde yönetmeye çalışın.

OĞLAK: Yüksek eğitim-öğretim, yurt dışı seyahatler, ticari ilişkiler bu süreçte gündemde olabilir. Bu süreçte başlamaya karar verdiğiniz bir projeyi gündeme almanız olası.  Seyahat vb. konularla alakadar olurken programınızı düzgün yaptığınızdan ve bir aksaklıkla karşılaşmayacağınızdan emin olun.

KOVA:  Maddi konularda özellikle bir takım önemli kararlar almak isteyebilirsiniz. Elinizdeki bütçeyi değerlendirmek, borçlarınızı kapamak gündeminiz olabilir. Beklemediğiniz yerlerden para akışı da söz konusu olacaktır. Kredi, sigorta vb. konularda önemli kararlar alabilirsiniz.

BALIK: İlişkiler konusunda önemli kararlar alabilirsiniz. Devam eden bir ilişkiniz var ise bir adım öteye taşımayı planlayabilir. Bununla alakalı aksiyonlar alabilirsiniz. Hayatınızda beklediğiniz gibi ilerlemeyen konular için kalp kırmamanızda yarar var.

Astrolog Zeynep HANSOY

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir