3×2 Store

Şimdi bu ne diye bakacaksınız belki ama iki mühendis kadının kurmuş olduğu bir markanın hikayesinin başlığı. Kurucular mühendis olunca markanın adı da doğal olarak sayılardan olması şahane bir yaratım olmuş.

Evet piyasada kendi markasını kuran bir çok insan olmasına rağmen sayılarla ve gerçekten sürdürülebilir moda anlayışı ile yola çıkan, klasiklerin dışında yaşayan kombinli sunumları ile kendi alanında farklı bir yol ile pazara giren bir tekstil markası.

Peki neydi bu 3×2 nin alameti harikası. 3 model 2 renk veya 2model 3 renkten oluşan kapsül koleksiyonu ifade diyor. Genelde bir kombin kutusunun içinde 6 parça olmasına özen gösteriyorlar. Kısa aralıklarla kapsül koleksiyonlarını instagram da ve sitelerinde yayınlıyorlar. Renk blogları ve yaz ruhunu yansıtan kombinleri ise denemeye değer.

Gelin size Funda ve Gizem den bahsedeyim. 2 si de mühendis ve kurumsal işlerinde başarılı olan kadın girişimciler. İstanbul Teknikten mezun olan Endüstri Mühendisi arkadaşlar, kurumsal hayattaki tecrübelerini de yanlarına alarak bu yola girmişler. Tabi ki kolay bir süreç olmamış, üretici bulmaları, zamana ve küresel dünya şartlarına en uygun olabilecek koleksiyonu oluşturup kişilerin ihtiyaçlarını tam anlayacak ve aynı zamanda kaliteli ürünler üretmek için çıktıkları bu yola start verecekleri zamanda Pandemi olayı ile açılışlarını bir süre daha ötelemişler. Yakın zamanda ilk koleksiyonlarını bizle paylaşmaya başladılar.

Merter pazarı senin Zeytinburnu kumaşçıları benim diyerek ürün kumaşlarını tek tek kendileri seçen, üretim aşamasında emekçi insanları bulmak için sabahlayan, aynı zamanda sitelerine yükleyecekleri her ürünün görsellerini çeken ve modellik yapan şahane kadınlardır kendileri. Bu süreci bile bu kadar özverili ve istekli yapıyor olmaları işlerine ne kadar aşık olduklarını gösteriyor. Biraz da ürünlerinden bahsedelim hadi.

 İlk seri olarak “Marakeş” kapsül koleksiyonu ile çıktılar ardından yavaş yavaş ofislere dönen biz kadınlar için “Back To  Office” koleksiyonunu eklediler. Turuncunun portakala laf atan rengi, mintin doğa ile bütünleşen o sadeliği ve mavinin denizin rengini bile giyerken hissettirecek tonu ile satışa başladılar.

Süreç nasıl ilerler, hikaye nasıl farklılaşır şuan kestirmek zor ama tekstil perakendesinin içinde var olmak bunu farklı yollar ile deneyimlememizi sağlamak, yaratıcı yönlerini ortaya koymak epey zorken bu iki kadının bunu başarıyor olmalarını görmek heyecan verici. Bakalım ilerleyen zamanda bizi ne süprizler ile karşılayacaklar.

Siteye ulaşmanız için hem internet sitesini aşağıya ekliyorum.

Ayrıca instagram sayfalarınında linkini paylaşıcam.

Bir sonraki yazıya kadar…

https://the3x2.com/collections

https://www.instagram.com/3x2store/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir