COOL OLMAYA CESARETİNİZ VAR MI?

Kısık bakışlar, çıkık dudaklar ”cool” olmaya yetmez. Bu dünyanın bir cool insana daha ihtiyacı yok. Otantik olmaya gerçek kimliğinizi yansıtmaya ne dersiniz? Çeşitliliğe ihtiyacımız var sevgili okuyucu! Sizleri duyar gibiyim çeşitlilik derken ne demek istediniz Azize Hanım? Her şeyden önce insan kendisi olmalı bir başkasını taklit etmeden, etrafı kesmeden, plak görevi görmeden yaşamalı hayatını… Yoksa ne gerek var zaten taklit etmek moda olmuş bu hayatta.

Bence en önemlisi insanın kendisini keşfetmesi. Ben size ayna karşısına geçin elinize telefonu alıp fotoğraf çekin demiyorum. Ben size bir koltuğa oturup kendinizi düşünün diyorum. Artı ve eksileriyle gerçeklerle yüzleşin diyorum. Baktınız eksiler çok fazla moralinizi bozmayın baktınız artılarınız fazla ben harikayım, muhteşemim, zeka küpüyüm de demeyin, cool olun sadece sakince karşılayın kendinizi. Sonra oturup bir düşünün ben neyim ve kimim? Kendinizi buldunuz mu? Eğer bulduysanız işte siz O’sunuz demektir. Birde şöyle yanlış bir algılama oluyor insanlarda umursamaz olmak cool olmaktır.

Nayyyynnn hiçte öyle değil sevgili okurlarım. Umursamaz ve cool olmak aynı zamanda içten gelen o neşeli tavrı hiç kaybetmemek. Etrafa umursamaz görüneceğim diye kendinizi 10.kattan aşağı düşer gibi hissetmeyin bilakis içinizdeki enerjiyi yaşayıp aynı zaman da dışarıya cool da takılabilirsiniz. Bu şuna benziyor : Hem yoğun çalışıp hem de bakımlarınızı geciktirmemek gibi. Bir başka örneğe geçecek olursak; kimiside deri ceketi giyince cool göründüğünü sananlar ne zaman bu kavramın içini boşalttı. Alternatif olan her şey ana akıma dönüşmeden Türk insanı bu durumu fena halde yanlış anlamadan önce başladı sonun başlangıcı. Buraya yazacak daha bir dolu örneklerim var tabi. Ama ben bu örnekleri buraya sıralamak yerine sizlere şunu söylemek hatta bağıra bağıra anlatmak istiyorum. Cool görüneceğim diye kişiliğinizi, kendinizi, içinizdeki Ahmet’i, Ayşeyi, Veliyi kaybetmeyin cool görüneceğim diye Rihanna’yı düşünüp Osman olmayın. Her şeyden önce derim ki; siz siz olun ve taklitlerden kaçının karakterinizi en kısa zaman da oluşturup olgun birer birey olup kendi cool ortamınızı oluşturun. Bir sonraki yazıya kadar cool takılın.

Azize Gür

Merhaba:) Ben Azize yazılarımla ilgili sorularınız bulmak istediğiniz cevaplar için aşağıya bırakacağım mail adresinden bana ulaşabilirsiniz. [email protected]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir