Kova Burcu Dolunayı: Görünenin Ötesinde

Herkese Mutlu haftalar!

Güneşin sıcaklığının kendini iyiden iyiye hissettirdiği şu günlerde hepimizin  içimizi bir nebze de olsa serinletecek haberler bekliyor olabiliriz. 15 Ağustos Perşembe günü Kova burcunda deneyimleyeceğimiz  ise Dolunay bize ihtiyaç duyduğumuz vizyonu ve gelişmeleri karşımıza getirecek cinsten. Uzun süredir üzerine çalıştığımız ancak netleşmeyen durumlar, havada askıda kalmış konular ve hatta iç yüzünü kavrayamadığımız olaylar bütün açıklığı ile karşımıza gelebilir. Bu durumda alacağımız kararları ve planladığımız çalışmaları tekrar gözden geçirmemiz gerekebilir. Gerek ilişkiler, gerek aile, gerekse iş alanında büyük bir motivasyonla giriştiğimiz işlerin yön değiştirmesi olasıdır. Ancak bu değişimin pozitif yönde olacağını aklımızda tutmamızda yarar var.

Genel anlamda değerlendirdiğimizde güzel bir Dolunay olmasına karşın, İletişimden sorumlu olan Merkür’ün Uranüs’le olan sert kontağı ve Mars’ın kritik dereceye ilerleyen Ay ile karşıt olması nedeniyle kişisel hayatlarımızda ani çıkışlardan ve fevri hareketlerden uzak durmamızda yarar var. Özellikle kadın figürleri ile karşı karşıya gelmemeye, aşırı özgürleşme adı altında isyan çıkarmamaya özen göstermekte yarar var. Yangın, kaza, kırık – çıkık gibi haberler gündeme gelebileceği gibi havacılık, elektronik, iletişim vb. konuları kapsayan sorunlarda gündeme gelebilir.

Türkiye açısından değerlendirdiğimiz zaman özellikle seyahatler, turizm, yurt dışı konuları, ticari anlaşmalar ve yüksek eğitim-yargı kademesinde düzenlemeler söz konusu olabilir.

Burçlar açısından en çok etkiyi sabit grup olan; Aslan – Kova, Aslan – Akrep ve özellikle bu burçların son derecesinde gezegenleri bulunan kişiler alacak.

KOÇ: Sosyal çevreniz ve arkadaşlarınızdan yana beklediğiniz desteği görebilir, planlamakta olduğunuz projeler için önemli kararlar alabilirsiniz. Bununla beraber aşk hayatınızda belirgin biçimde bir hareketlilik gözlemlenebilir. Ancak doğru kararları aldığınızdan emin olun. Çocuk düşünüyorsanız eğer, sürpriz bir haber alabilirsiniz.

BOĞA: İş ve kariyeriniz ile alakalı netleşmeyen konular artık sonuçlanabilir ve bu konuda önemli kararlar alabilirsiniz. Aileniz ve yaşadığınız alan bu durumdan etkilenebilir. Özellikle aile bireyleri ile karşı karşıya gelmemeye çalışın. İş dolayısı ile yer değişikliği yapmadan önce durumu iyice araştırın.

İKİZLER: Akademik çalışmalarınız, var ise eğitimleriniz ile alakalı bir takım konuların netleştiği ve önemli kararlar alacağınız bir süreçten geçiyorsunuz. Bu dönemde yapmak istediğiniz yayın, düzenleme, iletişim vb. alanlara yönelik çalışmalarınızı tamamlayabilir, yakın çevrenizle daha fazla iletişim içerisinde bulunabilirsiniz.

YENGEÇ: Maddi konularla alakalı bir takım düzenlemeler yapma vaktiniz gelmişte geçiyor olabilir. Bu nedenle elinizdeki paranın hesabını doğru yapmalı, söz konusu harcamalarınızı yerli yerine oturtmalısınız. Beklemekte olduğunuz bir miktar para var ise bu dönemde elinize geçebilir. Ancak çok açılmamanız da yarar var.

ASLAN: İlişkiler ile alakalı konularda önemli kararlar almanız olası. Kalbi boş olan Aslanlar yeni ilişkilere yelken açarken evliliği düşünenler ise ciddi adımlar atabilir. Bununla beraber partnerinizle olası çekişmelerden ve rekabetten uzak kalmanızda yarar var.

BAŞAK:  İş ve çalışma hayatınız konusunda kafa karıştıran durumlar oluştuysa bu hafta sizin için netliğe kavuşacaklar. Yalnız sağlığınız hakkında da bu hafta biraz dikkatli olmanızda yarar var. Beklenmedik durumlar tansiyon, damar sistemi, dolaşım ve bacaklarla alakalı konular gündeme gelebilir. Bu hafta görünmeyen kazalara karşı da dikkatli olalım. Evcil hayvan sahibi olmayı düşünüyorsanız uygun dönemdesiniz.

TERAZİ: Aşk hayatınızda gözle görünür bir hareketlilik olsa da karar verirken biraz dikkatli olmanızda yarar var. Özellikle bu kişi sosyal çevrenizden biriyse karşınıza beklenmedik durumlar gelebilir. Bununla beraber sevdiğiniz kişilerle yakın zamanda sosyalleşebilir, sanatsal aktivitelere katılarak mutluluk duyabilirsiniz.

AKREP: Ev ve yerleşimle alakalı düzenlemeler yapmak isteyebilir, ne zamandır ertelediğiniz dekorasyon işlerine bu hafta girişebilirsiniz. Bununla beraber iş ve çalışma hayatında önemli bir projenin de sonuna gelmiş olabilirsiniz. İş yerinizde özellikle kadın figürleri ile karşı karşıya gelmekten kaçınmanızda ve diplomatik adımlar atmanızda yarar var.

YAY: Yakın çevrenizle ve akrabalarınızla olan iletişiminiz artabilir, kısa süreli ziyaretlere çıkabilirsiniz. Yazı, yayıncılık işlerinden yana bu hafta şansınız fazla olacağından yapmanız gereken işleri bu hafta planlamanızda yarar var. Uzun süredir ertelediğiniz akademik bir çalışma, eğitim vb. bir konu var ise gündeminize taşıyabilirsiniz.

OĞLAK:  Maddi konularla alakalı bütçenizi düzenlemeye çalışırken aniden gelen harcamalar sizi yıpratmış olabilir. Bu nedenle önümüzdeki süreç için dikkatlice adım atmanızda yarar var. Beklemekte olduğunuz miktarlar var ise biraz gecikmeli de olsa elinize geçebilir. Stres yapmadan sakince süreci yürütmenizde yarar var.

KOVA: İlişkiler açısından heyecanlı ve aceleci davranarak önemli detayları gözden kaçırabilirsiniz. Bununla beraber mevcut durumun iç yüzünü anlamadan evlilik veya ayrılık gibi ilişkiler konusunda önemli kararlar almaktan kaçınmanızda yarar var. Hayata olan bakış açınızı elden geçireceğiniz önemli bir süreçten geçiyor olabilirsiniz.

BALIK: İşinizi ve sağlığınızı alakadar eden konularda biraz daha dikkatli davranmanızda yarar var. Özellikle ön göremediğiniz ufak tefek sağlık sorunları sizi yıpratabilir. Bu nedenle iş konusunda daha rölantide davranmalı ve gerekli kontrolleriniz var ise gözden kaçırmamalısınız. Astrolog Zeynep HANSOY

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir