Acaba Gökyüzü Bize Ne Söylüyor ?

Herkese mutlu haftalar!

Merkür retrosunu geride bıraktığımız şu günlerde, gökyüzü üzerimizdeki rehaveti atmamızı , silkinerek yeni fırsatlara karşı açık olmamız gerektiğini işaret ediyor!  Yaratıcılığımızı ifade etmek, sevgimizi paylaşmak ve gelecek için planlar yapmak üzere güzel bir zaman dilimindeyiz! Eğlence, festival alanlarını ziyaret edebilir, sanatsal etkinliklere de katılabiliriz.

Yarım bıraktığımız sanat eserleri, müzik, yaratıcılık gerektiren her türlü faaliyette aradığınız ilham konusunda bu kez gökyüzü size yardımcı olacak! İlişkiler konusunda da belirgin ve beklenmedik bir aşk trafiği söz konusu olabilir.

Yalnız bu Yeniay Mars ile kontakta olduğundan doğası gereği beklenmedik bir şekilde başlayan Marsiyen olayları da işaret ediyor.  Özellikle kalp, damar sistemine, tansiyona dikkat etmeli, aşırı sıcak objelerle haşır neşir olmaktan kaçınmalıyız. Ufak tefek görünmez kazalara dikkat etmeliyiz. Aslan, Kova, Akrep, Boğa gibi sabit burçlar ani ısı değişimlerinden etkilenebilir. Bu durumda sağlıklarına da çok daha fazla özen göstermeleri gerekiyor. Bununla beraber Güneş Aslan burcunda seyir halinde olduğundan ve Satürn ile kontağı kesildiğinden hava sıcaklıklarında da bariz bir artış hissedilecektir.

Türkiye açısından bu Yeniay özellikle hem sanatçılar, hem de yönetici konumundaki kişiler açısından önem taşıyor. Bu konularda önemli haberler duyabiliriz. Ayrıca ünlülerle alakalı alanlarda iletişim, yayıncılık gibi konuları kapsayan süreçler ön planda olabilir.  10 Ağustos haftası (+,-7 gün) özellikle yönetim ve iktidar kanadından da önemli gelişmeler, çekişme yaratacak haberler gündeme gelebilir.

Burçlar açısından değerlendirecek olursak:

KOÇ: Aşk ilişkileri, çocuklar, yaratıcılık gerektiren bütün aktivitelerde beklenmedik gelişmeler gündeme gelebilir. Çocuk sahibi olmayı planlayanlar için güzel bir zaman dilimi. Ev yerleşimi ile alakalı konuları da tekrar değerlendirebilirsiniz. Zamanınızı güzel değerlendirmeye bakın.

BOĞA: Eviniz, aileniz ve yaşam yerinizi alakadar eden önemli gelişmeler olabilir. Kısa seyahatlere çıkarak gördüklerinizden etkilenip yer değişikliği yapmak veya evinizin dekorasyonu ile alakalı güzel değişiklikler yapmak isteyebilirsiniz.

İKİZLER: Yakın çevreniz ile alakalı iletişimde yeni girişimler yapabilirsiniz. Ancak bu ara konuşma dilinizde agresif olmaktan da kaçınmalısınız. Daha fazla yazı yazabilir ve seyahat edebilirsiniz. Ağustos ayı içerisinde dağılan bütçenizi toplamanız için de vaktiniz olacak.

YENGEÇ: Maddi konularla alakalı yeni kararlar alabilir ve yatırımlarınızı değerlendirmek için çalışmalar yapabilirsiniz. Bu arada gündeminize gelen eski ilişkilerden veya sağlık durumunuzdan ötürü de yıpranmış olabilirsiniz. Söz konusu durum geçmişte kaldığından rahat bir nefes alabilirsiniz.

ASLAN: Kişisel konularda yeni başlangıçlar yapabilir, imajınızı, görüntünüzü belki de hayata olan bakış açınızı tekrar düzenlemek isteyebilirsiniz. Bununla beraber özellikle sağlığınız ile alakalı alanlarda geçmişe dönük kontrollerinizi ihmal etmemelisiniz. Aşk kapınızı her an çalabilir.

BAŞAK: Sağlığınız, kişisel korkularınız vb. alanlarda gerçekleşecek Yeniay’ın etkisi ile bu sorunların rahatlıkla üstesinden gelebilir. İş ve çalışma ortamında kim dost kim düşman ayrımını rahatlıkla yapabilirsiniz. Bununla beraber arkadaşlarınızdan ve eski çevreden insanlarla vakit geçirmek isteyebilirsiniz.

TERAZİ: Sosyal çevrenizle güzel vakit geçirebilir, uzun zamandır planladığınız aktivitelere katılabilirsiniz. Gönlünüz boş ise hoşlanacağınız kişilerle de tanışmanız olasıdır. Yalnız kariyerinizdeki aksamaların canınızı sıkmasına izin vermeyin. Zira o konuda yakında düzelecektir.

AKREP: İş ve çalışma hayatınızla alakalı yeni sorumluluklar alma durumunuz oluşabilir. Söz konusu süreci verimli bir şekilde yönetmeniz de fayda var. Bununla beraber geçmişe dönük seyahatler, yurt dışı gezileri ve geçmişten kalan akademik çalışmalarınızı tamamlamanız içinde güzel bir zaman dilimi olabilir.

YAY: Akademik konular, yurt dışı çalışmalar ve seyahatler gibi konularla alakadar olurken  aynı zamanda maddi konularda biraz sizi yıpratmış olabilir. Önümüzdeki haftalardan itibaren maddi düzeninizi tekrar yerine oturtabilir, alacaklarınızı alabilirsiniz. Bununla beraber yarım kalan çalışmalarınızı ve anlaşmalarınızı tamamlamak içinde uygun zaman dilimindesiniz.

OĞLAK: Maddi konularla alakalı yoğun efor sarf ederken aynı zamanda ilişkiler noktasında da desteğe ihtiyaç duyuyor olabilirsiniz. Finansal anlamda bu ay güzel gelişmeler gündeme gelebilir. Bununla beraber geçmişe dönük ilişkilerde bu haftadan itibaren problemlerin çözüldüğünü görebilirsiniz.

KOVA: İlişkiler ile alakalı konularda güzel ve beklenmedik başlangıçlar yapmak için uygun zamandasınız. Hiç beklemediğiniz bir anda karşınıza özel birisi çıkabilir. Bununla beraber iş ve çalışma hayatı konusunda var ise aksayan durumlar veya sağlıksal konular bu ay itibari ile çözüme kavuşabilir.

BALIK: İş ve çalışma hayatınız ile alakalı yeni sorumluluklar ve görev tanımlandırmaları gündeme gelebilir. Elinize gelen yeni projeler söz konusu olabilir. Bu zaman dilimini en verimli şekilde geçirmeye çalışın. Aynı zamanda aşk hayatınızla veya çocuklarınız ile akalı süre gelen sorunlarınız var ise bu hafta çözüme ulaştığını görebilirsiniz.

Astrolog Zeynep HANSOY

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir