Verimli Bir Yaz Nasıl Olmalı?

Merhaba arkadaşlar, bildiğiniz üzere Haziran da neredeyse sona erdi erecek. Bu sebeple en azından Temmuz ve Ağustos aylarını daha da dolu dolu geçirin diye düşündüm. Yapmak istediğiniz her şey için vakit bulmak da aslında sizin elinizde. Bu 2 ayı nasıl değerlendirirseniz değerlendirin önemli olan ne derece de verimli olacağı.

Şahsen benim biraz dolu mu dolu bir hayatım var ve bu yüzden birazcık fazla planlı & programlı bir insanım. Bu yönümü de aslında çok seviyorum. Ben sadece bir hafta sonrasının değil bir gün sonrasının da planını yapan bir tipim. Size de şimdi birkaç küçük yaz tavsiyesi vereceğim. Size uyanları yapın ve göreceksiniz ki yaz tatiliniz mükemmelliğin ötesinde olmuş. O zaman haydi başlayalım!

  1. Sevdiğiniz bir sporu yapın! Sabahları erken kalkın ve koşuya çıkın sonra da yazlıkta ya da denize yakın bir yerdeyseniz yüzün! Çünkü en güzel şey sabah sporundan sonra denize girmek benim için.
  2. Her gün en az 20 sayfa kitap okuyun! Gidin ve tarzınıza göre kitaplar alıp önümüzdeki 2 ay içerisinde hepsini bitirin ve yeni yeni kitaplar ile birlikte ufkunuzu genişletin.
  3. Tatlı küçük kaçamaklara izin verin! Yazın dondurma yemeyeceksiniz de ne yapacaksınız? Eğer ağır bir diyette değilseniz her gün bir dondurmadan zarar olmaz nasılsa sabah sporunuzu yapmış olacaksınız!
  4. Koruyucu kremlerinizi sürün ve kendinizi sahile atın! Hele ki deniz kıyısında kitap okumaya ne dersiniz? Benden tam olarak 100 puan bu aktiviteye!
  5. Eğer çılgın bir arkadaş grubunuz varsa derhal bir kamp gezisi düzenleyin. Ya da bir doğa yürüyüşüne katılın. Böylelikle hayatınıza biraz da adrenalin gelmiş olacak! Hem yaz yeni maceralar için uygun bir zaman değil mi?
  6. Meditasyon yapın! Sonuçta tatildeyiz ve biraz rahatlamamız lazım yani kafayı boşaltmak için bazen sadece düşünmemek yeterli olmayabilir. Bunun için de mesela yoga kursuna gidebilirsiniz ya da evde kendiniz de videolar aracılığı ile yapabilirsiniz!

Dediğim gibi neleri yapıp yapmayacağınız size kalmış ama bunlar benim yaz felsefem! Sonra bana sormayın nasıl bu kadar yoğunsun diye…O zaman bol verimli bir yaz olsun!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir