OFİSTE HAYALLER – ÇALIŞMA SAATLERİ

Herkese merhabalar ? 

Havalar yavaştan ısınmaya başlarken hayaller de artıyor bu dönemde. Ama bazen hayatın temposuna kendimizi o kadar kaptırıyoruz ki hayal kurmak, kendimize bakmak, güzel vakit geçirebilmek gibi birçok şeyi yapmayı unutabiliyoruz. Bu yüzden yine hepimizin ahh keşke dediğini düşündüğüm bir hayal ile sizinleyim, daha kısa çalışma saati daha çok biz ???

Birçoğumuz 8.00-17.00 olarak belirtilen aralıkta çalışıyoruz. Ama çalıştığımız saat aralığı bu şekilde görünse bile özellikle büyükşehirlerde yaşanan trafik sıkışıklığını ve ev-iş arası mesafeyi de göz önüne alınca bu saat aralığı 6.00-18.30 hatta daha uzun bile olabiliyor. Böyle bir durumda işten önce zaten herhangi bir aktivite için vakit kalmadığı gibi sonrasında da yorgunluk, trafik, ev derken çoğu zaman kendimizi bile unutabiliyoruz. 

Bu yüzden bana göre (hatta hepimize göre ?) çalışma saatleri daha kısa ve çeşitli olabilir. Bunun üzerine herkes evine yakın yerde de çalışırsa deymeyin keyfimize ?Ama şimdi sadece saatlere odaklanalım, mesafeler sonraki yazılarda detaylansın ? 

Saatlere geri dönecek olursak 8.00-16.00 ve 9.00-17.00 gibi iki farklı periyot belirleyebiliriz. Ne kadar kısa o kadar iyi tabii ki ama hem çalışanlar hem de işverenler için ortak bir noktada kalmak uçuk bir hayalden daha gerçekleşebilir bir hayale yaklaşacaktır ? 45 dk – 1 saat gibi bir süre öğlen arası ile bence çok makul bir çalışma saati olacaktır. Hem eminim ki bu şekilde iş için verimimiz ve motivasyonumuz da daha yüksek olacaktır. 

Bir de tabii ki haftanın bir günü diğer günlerden daha erken çıkmak ekstra bir motivasyon sebebi oluyor. Bu genelde hafta sonuna bağlandığı için Cuma günü olarak düşünülüyor ama benim için herhangi bir gün olabilir hiç fark etmez ?Haftanın bir günü diğer günlerden 1 saat daha erken çıkmaya kim hayır diyebilir ki! 

Sonuç olarak buradan tüm işverenlere seslenip çalışma saatlerini ufacık da olsa bir gözden geçirmelerini isteyelim mi? ??‍♀️Bakın söz veriyoruz daha yüksek motivasyon ile çalışacağız, işler aksamayacak ?? 

Kapanışı da tatlı ile yapalım ve tatlıya bağlayalım değil mi? ?Negro bisküvisini sevenler belki çoktan görmüştür ama denemeyenler için şiddetle tavsiye ediyorum, Negro Bold ? Daha kıtır Negro bisküvisi ve daha yoğun kreması ile ben bayıldım ?Ayrıca hem beyaz hem de kakaolu kremalı seçenekleri de bulunuyor. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir