Netflix’de Favorilerim 2. Bölüm

Bildiğiniz üzere ara ara sizlere Netflix de neler izlediğime dair bazı paylaşımlar yapma kararı almıştım. Finallerden önce dizi bitirmem ne kadar uygun oldu bilemiyorum ama evet bu hafta bir dizi bitirdim. Kendimi tutamadım desem olur mu? O zaman şimdi geldik ikinci dizi önerisine. Hazır mısınız bakalım?

Geçen hafta yeni bir dizi başladı belki duymuşsunuzdur. Adı ”The Society”  biraz bilim kurgu, biraz macera, biraz da hayatta kalma üzerine kurgulanmış yeni bir gençlik dizisi diyebilirim. Dizi 10 Mayıs da başladı ve ben yaklaşık 3 günde bitirdim. Evet kısa bir süre de bitirdim metrobüs, otobüs derken kendimi sürekli bu diziyi izlerken buldum. Bana Sineklerin Tanrısı kitabını anımsattı. Okuyan ve izleyen anlayacaktır. Bilmeyenler için ipucu vermeden ben doğrudan bu dizinin konusuna değinmek istiyorum.

”The Society, gizemli bir şekilde zengin New England kasabasına tıpa tıp benzeyen başka bir yere gönderilen bir grup gencin hikayesini konu ediyor. Gençler, yaşadıkları kasabanın benzeri olan bu yerde ailelere dair hiçbir ize rastlamaz. Başlarına gelenlere anlam vermeye çalışan gençler eve ve ailelerinin yanına dönmenin yolunu arar. Ancak her şeyden önemlisi öncelikle hayatta kalmanın yolunu bulmaları gerekir. ”

Konu olarak bu şekilde. Ben diziye ısındım şu sıralar aradığım her şey var ve bir sahne sizi birden fazla duyguya sokabiliyor. Ayrıca oyunculuklar çok hoşuma gitti bence oyuncu kadrosunu çok iyi kurmuşlar. Sadece şöyle bir nokta var ki, bölümler fazla uzun ve 10 bölüm çok fazla olmuş. Çünkü bazı bölümler gerçekten yavaş ilerledi ve bu kadar bölüme rağmen çocuklara tam olarak ne olduğunu maalesef tam olarak açıklamayı başaramıyorlar. Yani bizlerin ikinci sezonu dört gözle beklemesini sağlamaya çalışmışlar ki başarılı da oldular bence.

Oyuncular iyi dedim hatta beğendiklerimin ismini de vermek isterim çünkü şu sıralar favorilerimden oldular; Alex MacNicoll, Jack Mulhern,Kathryn Newton ve Toby Wallace.

Eğer vaktiniz varsa ve biraz kafanızı rahatlatmak istiyorsanız hemen izlemeye başlamanızı tavsiye ederim. Liseli çocukların kendi topluluklarını yalnız kaldıkları bir evrende kurmalarına şahitlik edeceksiniz. Ve eminim ki her biriniz kendinizi bu karakterlerden birinin yerine de koymak isteyeceksiniz çünkü hayal gücünüzü zorlayacak sınırlara sahip bir dizi olmuş. Belki de ikinci sezon için en yakın tahmine siz ulaşırsınız, kim bilir?

O zaman size iyi seyirler dilerim!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir