Netflix’de Favorilerim 1. Bölüm

Çok gezerim, çok okurum ve çok izlerim. Ara ara size film yorumları yapıyorum ama bu sefer bir farklılık yaratmak istedim. Sizlerle Netflix üzerinden neler izlediğimi paylaşmak istiyorum. Çünkü biliyorum ki her evde bir Netflix izleyen var artık.

O zaman benim favorilerimden başlasak güzel olur diye düşündüm. Ve benim son zamanlarda daha doğrusu çıktığı günden beri severek izlediğim dizilerin başında ”Chilling Adventures of Sabrina” geliyor. Kendisi, 2018 yılında yayınlanmaya başlayan o eski tatlı cadı Sabrina’ nın biraz daha karanlık versiyonu diyebiliriz. Şahsen ben yeni versiyonu daha çok beğendim. 20 yaşımda olmam bu cadıyı sevmeyeceğim anlamına gelmiyor anlayacağınız. Bence her yaşa hitap eden bir dizi olmuş. 2019 Nisan ayında 2. sezonu da yayınlandı ve ben bir hafta içerisinde silip süpürdüm. Bence 3. sezon onayı da çok kısa bir sürede gelecektir çünkü çoğu ülkede çok başarı yakaladı.

Genel konusunu söylemem gerekirse ”Sabrina the Teenage Witch’ in karanlık anlatımı olan dizide Sabrina kendi ikili benliği ile bağdaşmaya çalışır. Yarı cadı yarı ölümlü bir hayat süren Sabrina, kendisini tehdit eden şeytani güçlere karşı savaşırken bir yandan da ailesi ile uğraşmak zorunda kalır.”

Ayrıca 2. sezona geçenler şunu görecekler ki arada biraz her birimizin yaşadığı Alacakaranlık filminde ki ikilem oluşacak. Hani şu Edward ve Jacob kavgası vardı ya hatırlarsanız…İşte Sabrina’da da böyle bir kurgu yok değil var ama biraz daha tatlı masum hoşlantılar diyelim ki çok spoiler vermeyelim.

Ben özellikle Sabrina rolünü başarı ile taşıyan Kiernan Shipka’ ya hayran kaldım ve tabii biraz da kıskanmış olabilirim sonuçta ikimizde 20 yaşındayız…

Hayatınıza biraz büyü girsin, farklılık olsun diyorsanız ve acil dizi arayışındaysanız size bu diziyi öneriyorum. Hazır 2 sezon varken bence güzel güzel akıcı bir şekilde izlenir. O zaman haydi bakalım koşun!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir