Favori Son 3 Sağlıklı Mekanım

Beni bilen bilir,gezmeyi de yemeyi de çok severim ama tabi ki bu kadar çok dışarıda gezerseniz sürekli dışarıda yemek yemek isterseniz.Ama bir süre sonra farklı tatlar da arıyor insan işte, o sebeple ben de size en sık gittiğim üç tane mekanı önermek istiyorum. Hepsi de birbirinden güzel alternatif sağlıklı tatlılara,yemeklere,içeceklere sahip. Peki nereler bunlar? Eminim siz de bu üçünden birini mutlaka duymuşsunuzdur. Fiyat olarak maalesef birazcık tuzlu gelebilir ama en uygun olduğunu düşündüğümü en başa yazarak başlayacağım,sonuçta ben de üniversite öğrencisiyim ve bu dönem de tutumlu olmak şart bence haksız mıyım?

O zaman gelsin bakalım bu favoriler;

VOİ COMPANY

Kendilerini Teşvikiye de keşfettiğimde henüz bu kadar meşhur olmamıştı. Ama bir sene içerisinde çok ilerlediklerini düşünüyorum. Voi Alaçatı, Etiler diye diye şubeleri de artış gösterdi. İyi ki de göstermiş umarım bana yakın yerlere de açılır.

Benim burada en sevdiğim şu resimde gördüğünüz Granola tabağım ve güzel mi güzel smoothie’m! Bu leziz tabak yaklaşık 25 TL gibi bir fiyata sahipti ve gerçekten de çok doyurucu. Genelde gittiğim zaman bunu tüketiyorum veya o lezzetli fit tatlılardan birini tercih ediyorum.Hiçbir katkı maddesi,şeker vs. yok ve fiyatları bir öğrenciye göre daha iyi bu yüzden ilk tercihim burası!

Healthyish Cafe

Ve o meşhur yere geldik sonunda. Tamam  fiyatları azıcık daha pahalı ama bence iki arkadaş gidince ve ortaya bir şeyler söyleyince gayet uyguna gelebiliyor.Aslında burada ne kadar ödeyeceğiniz size bağlı diyebilirim.

Ben gittiğimde hava günlük güneşlik değildi ve bu sebeple boş olunca çok mutlu olmuştum. Buraya gidip bir kahve içmek yerine,karnımı doyurup daha sonra hazır Bebek’ e kadar geldiysem kahve tercihim Starbucks’a gitmek olacaktır. Ama dediğim gibi Healthyish bence sıcak ve samimi ortamı ile çok hoş bir yer ve özellikle kız kıza dedikodu yapmak için harika sağlıklı tatlıları ve atıştırmalıkları olduğunu da düşünüyorum. Yani buradan Şeyma Subaşı’na tebriklerimi de yollamak istiyorum.

Blum Coffee House

Ve geldik son bir seçeneğe…Burasını eminim herkes duymamıştır.Kendileri Akaretler de çok tatlı ve oldukça küçük bir kafe. Hem de leziz şekersiz muzlu keki ile beni kendine aşık eden bir yer. O taraflarda sık sık oluyorsanız bence buraya da bir şans verin,gidin ve oturun.Güzel bir kahve için,şekersiz tatlınızı dilim dilim yiyin.

Bu arada fotoğrafta ki diğer tatlı da çok güzel ama azıcık sağlıksız bir pasta. Onu da arkadaşım yemişti ben değil aramızda kalsın.

Ve bu 3 güzel kafe ile sizleri uğurluyorum ama ben gezmeye devam edeceğim.Önerilerinizi de yorumlara beklerim.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir