OFİSTE HAYALLER – YILLIK İZİN

Herkese Merhabalarrr ?

Ofis çalışanları olarak hepimizin bazen çok farklı bazen de birbirine çok benzeyen hayallerimiz oluyor. Bundan sonra tüm hayallerimizin paylaşarak gerçekleşmesi için bir adım atmış olacağız. Bu hayalleri birlikte kurdukça aramızdan bazılarına motivasyon olacak ya da sesimizi duyurup hayallerimizin gerçekleşmesini sağlayacağız. Neden olmasın değil mi? ?

Havalar ısınmaya ve tatil planları yapmaya başladığımıza göre ilk hayalimiz yıllık izinler olsun.

 

 

Genel olarak 2 haftadan başlayarak yıllar geçtikçe artan bir düzende yıllık izin hakkımız oluyor. Bu izin süresi hangimize yetiyor ki? 2 haftalık izinde dinlensek mi, gezsek mi, ailemize mi vakit ayırsak , yeni yerler mi keşfetsek bilemiyoruz.

Yıllık izinlerimizin en az 5-6 hafta olduğu bir düzen çok güzel olmaz mıydı? 2 ayda bir işten biraz olsun uzaklaşabilmek, enerji toplamak, motive olmak…

Böylece yapmamız gereken bir sürü işi de halletmiş olurduk. Hem ailemize vakit ayırabiliriz, hem de dinlenebiliriz. Bir seferinde dinlenmeli denize/havuza girmeli bir tatil yapsak, diğer sefer  yeni yerler keşfederek vaktimizi geçirebilseydik. Bunların hepsini yaptıktan sonra yıl içerisinde oluşabilecek ani durumlar için yıllık izini bir kenarda tutabilirdik.

Her mevsim tatilin, dinlenmenin keyfine varabilirdik. İlla tek bir mevsim seçmemiz ya da tatil yapabilmek için yaz mevsimini beklememize gerek olmazdı. Böylece motivasyonumuz da sürekli yüksek olur ve işe döndüğümüzde daha mutlu daha motiveli bir şekilde çalışabiliriz.

Bir hafta sadece evde oturup miskinlik yapmayı kim istemez ki? Kitaplara dalmayı, filmlerle eğlenmeyi, belki yepyeni tarifler bulup uğraşmayı. Tüm evin düzenini değiştirmeyi istiyoruz ve hepsine sürekli çalışırken vakit bulmak ‘birazcık’ zor olabiliyor. Bir de  toplam yıllık iznimiz sınırlı olduğu için evde oturarak bunu harcamayı istemeyebiliyoruz. Eğer miskinliği tercih edersek diğer seneye kadar aklımızda hep deniz, kum ve güneş olabiliyor.

 

Bir yılın 52 haftadan oluştuğunu düşününce 50 hafta çalışıp sadece 2-3 hafta tatil yapmak bana yetmiyor ve benimle aynı fikirde olanların çok büyük bir çoğunluk olduğunu da biliyorum. ?

O zaman herkesi hayallerini yazmak için yorumlara bekliyorum. Çok kalabalık olursak belki sesimizi duyan olur  ve daha çok tatil yaparız ?

Yıllık izinler, tatiller derken bu yazının önerisi de birazcık bununla alakalı olacak. Belki duyanlarınız olmuştur. Bi Kutu Mutluluk diye bir site var ve küçük mutluluklar gönderiyor. Bu ayın sürpriz kutu konsepti ise ‘Macera’, tam da yazımıza uygun değil mi? ? İsterseniz tek tek ürün seçimi, isterseniz sürpriz kutu aboneliği yapabiliyorsunuz. Hem kendinize hem sevdiklerinize farklı bir hediye arayışındaysanız bir göz atın derim –> bikutumutluluk.com

Hepimiz mutlu olmayı hak ediyoruz ve bunun için çok büyük olayları beklememeliyiz. Öncelikle kendinize ve sonra etrafınıza baktığınızda mutlu olmak için çok fazla sebep bulacaksınız. En önemli mutluluk sebebi ise sizsiniz, bunu her zaman hatırlayın!

Sevgilerrrr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir