Part 2: Çok önemli bir ilacı ifşa ediyoruz!

Bir önceki yazımıza kaldığımız yerden devam ediyoruz. Şuan ilk kez bu yazı ile tanıştığımız sevgili dostlarımız için ilk yazımızın linkinide buraya ekliyoruz. Hazırsak başlıyouruz.

Bu işin çok çok önemli, sihirli bir ilacı var. Açıklıyoruz, dikkat edin ve unutmayın. O ilaç İNSAN! Öncelikle kendisine, yakın çevresine, yaşadığı topluma, tüm insanlara saygı ve sevgi duyan; gözlerinin içindeki, daha doğrusu kalbinin içindeki güzelliklerle size baktığında ruhunuzu okşayacak, size sevincini, neşesini aşılayacak, sizi iyileştirecek güzel insan. Çünkü insan, insanın ilacıdır derler. O zaman bu saydığımız bütün güzelliklere önce biz sahip olacağız sonra böyle güzel insanlar biriktireceğiz ömrümüzde. Ufak tefek dertlerinizde bile etrafınızdan kaçışıp yok olan, kendine ve topluma saygısız, hasta edecek davranışlar sergileyecek insanlar yerine, çok ağır bir suç işlemiş olsanız bile yanınıza gelip “Dostum şimdi ne yapıyoruz?” diyen insanlar biriktirin hayatınızda. İlaç gibi insanlar, size iyi gelecek insanlar…

Ama siz nasılsanız öyle insanları daha çok çekeceğiniz için öncelikle siz ilaç gibi, eskiler daha çok kadınlar için söylerlerdi ama ben kadın erkek herkes için söylüyorum, şurup gibi insanlar olun.

Böyle insanların eksikliğini yaşıyorsanız, sizi sıkıntılara gark eden insanlarla çok sık karşılaşıyorsanız size naçizane bitkisel çay tavsiye edeceğim: Melisa Çayı.

Daha sonraları da yazabilirsem birçok bitkisel ilaç ve preparatlarını, alternatif veya tamamlayıcı tıp uygulamalarını tavsiye olarak yazacağım ama şimdi bu Melisa bitkisi ne işe yarar, nasıl kullanılır bir bakalım.

  • Sindirim sistemindeki hazım bozukluğu ve gaz sıkıntısına iyi gelir.
  • Vücudu rahatlatıp gevşemesine yardımcı olduğu için kalple ilgili sıkıntı ve spazmları gidermeye ve yüksek tansiyonun dengelenmesine yardım eder.
  • Antiseptik özelliğiyle yaralara iyi gelirken, saç ve ciltteki mantarla ilgili sıkıntıları bertaraf eder.
  • Ağızda ve çevresindeki uçuk, ağız içi aftları tedavi eder.
  • Nezle ve grip olduğunuzda da melisa çayını içebilirsiniz. Aynı zamanda ağrı kesici, ateş düşürücü ve migren ağrılarını iyileştirici etkisini hemen hissedeceksiniz.
  • Alzheimer hastalığında ve epilepsi hastalığında yavaşlatıcı etkilere sahip olduğu araştırılıyorsa da tam sonuçlarını beklemekte fayda var.

Melisa bitkisinin çayı için yaprakları kullanılır. Taze veya kuru olarak kullanabilirsiniz.

Çayın hazırlanışı: 1 fincan kadar suyu cezvede kaynatın. Bir tatlı kaşığı melisa otunu fincanınıza atın ve üzerine ocaktan indirdiğiniz sıcak suyu ilave edin. 8-10 dakika beklettikten sonra içebilirsiniz.

Akşamları geç vakitte içerseniz uyumanıza da yardımcı olacaktır.

Aşırı kullanılmamalı. Hamileler kullanmamalı. Şeker, tiroit ve glokom hastalıklarında mutlaka doktor, eczacı veya bitkisel ilaç uzmanlarından yardım almalısınız.

Bütün girdiğiniz yolların ilaç gibi iyi insanlara çıkması ve ilaç gibi insanlar olmamız dileğiyle…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir