Bilemiyorum Altan Bilemiyorum

Normalde böyle şeyler yazmayı pek sevmem, en azından bu tarz bir yerde insanın kendini en gerçek bulduğu anı paylaşmasının doğru olmadığını düşünenlerdenim ama öyle bir zaman dilimindeyiz ki kime nerden nasıl ulaşacağını bilemiyorsun.

Belki bu yazdığım birilerine ilham olur, belki bakış açısını değiştirir, belki de hayatının atmosferine teğet bile geçmez ama hayatının “an” diliminde bir nokta bırakır.

Aşk sadece tek güne ithaf edilmez elbette, zaten “AŞK” kavramı da tek bir günlük hadise değil. 30 yıllık hayat yolculuğumun belki de 20 senesi bu “AŞK” kavramını anlamakla geçti. Çok vukuatlı bir hikaye elbette yok ama anladım ki “AŞK” aslında -RUH İKİZİNİ- bulduğunu sandığın fake duygu yumağıymış. Yani aşık olduğumuzu sandığımız an karşımızdaki tarafından tamamlandığını düşündüğümüz zamanmış.
Diyoruz ya çok aşığım, nefes alamıyorum, görmeden yaşayamam sesini duymazsam diğer sesleri duyamam gibi yok öyle bir şey kandırmayalım kendimizi. Aşk onun varlığına emin olduğun an hayatın farklı akmasıymış; zaman, onunla aynı frekansta ilerlemenmiş; başını kaldırıp gökyüzüne baktığında aynı şeyi görmenmiş: İki bulut, üç yıldız, bir mavi gökyüzü bir de duygu balonları… Kendini saklamadan tüm açıklığınla hayatını açmanmış. Ruhunun tamamlanmışlık hissiymiş. Aslında “aşk <=> ruh ikizin” ile kavuşma anıymış. Ruh ikizi, ruh eşi, aşık olduğum adam, aşık olduğum kadın bunların hepsine ne dersen de istersen hiçbir şey deme, demene gerek kalmadan hayatın o kadar güzel akacak ki o anın tadını çıkarmaktan başka birşey kalmayacak.

Süreli ömrümüzde müdahale edemediğimiz tek şey olan “Zaman” belki bize bir güzellik yapar. Geçmişi geri getiremeyiz ama belki geleceği daha çok anlamlandırabiliriz.

Ne dersiniz olur mu sizce böyle bir şey❤️

Bir sonraki yazıya kadar…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir