Eyvah Gitti Tablet!

Herkese yepyeni bir ilaç yazısı ile tekrar merhaba! Tablet basmayı, kaplamayı geçmiş yazılarda anlattık.(linkleri aşağıda yer almakta.)

Konumuz tam olarak “Tablet Kaplamada Başımıza Gelebilecek Felaket Senaryoları” olacak. Tam tabletimiz mahvoldu derken size can yeleği uzatan bir yazı ile yolumuza devam edelim mi?

Tablet kaplamaya başladınız ve her şey yolunda giderken başınıza türlü aksilikler geldi. O an içinizden ” Eyvah gitti tablet!!!” dediğinizi duyar gibi oldum. Tabletler birbirine yapıştı mı? Yüzeyleri portakal kabuğu gibi mi oldu? Logon silindi mi? Tabletlerin yüzeyleri kırılıp aşındı mı? Üzülme, bunlar her kaplama prosesinin başına gelebilir.

Çözümsüz hiçbir dert yoktur ?

 

Yukarıda bahsi geçen sorunların elbetteki devamı mevcut. Örneğin “Dissolüsyon(tabletin mide-bağırsakta çözünüp kana karışmasının simülasyonu) Sorunları” başlı başına büyük ve özel bir sorun olduğundan yepyeni bir yazı konusu olarak devam edecek…

-Peki Kaplama Materyalleri için marka bilgisi vermek gerekirse şu anda sektörde iyi olarak bildiğim ve bol miktarda kullandığım “Colorcon” diyebilirim. Bunun yanında “Ashland” da başarılı bir materyal üreticisidir.

Hem Colorcon firmasının hem de Ashland firmasının İstanbul merkezli uygulamalı tablet kaplama eğitimlerinde bulunmuş bir eski Formülasyon Uzmanı olarak gayet sistematik çalıştıklarını ve tüm isteklerinize uyabilecek ürün portföyüne ve uzman kadroya sahip olduklarını belirtmek isterim. Karşınıza çıkabilecek sorunların çözüm ortağı olarak gizlilik prosedürüne uygun olarak sizlere teknik destek hizmeti verebiliyorlar. 
Firmalara ait internet adreslerini logolarının altında bulabilirsiniz.

 

https://www.colorcon.com/

https://www.ashland.com/

Umarım yazımdan keyif almışsınızdır. Her türlü görüş, soru ve önerileriniz için iletişim adreslerim;

[email protected]                  [email protected]

 

http://ofistekiler.com/tablet-coating/

http://ofistekiler.com/benim-adim-tablet/

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir