Elon Musk,Yaşamayanlar,Jack Ma ve IPhone XS

Son günlerde teknoloji konusunda öne çıkan olaylara gelin göz atalım!

Elon Musk Esrar İçti

İlk haberimiz teknolojiden çok teknolojiyi üreten bir adamın bu hafta içi yaptığı ve herkesi çok şaşırtan hareketinden. Elon Musk katıldığı bir internet programında sunucunun “Esrar ister misiniz ?” sorusuna olumlu yanıt verince ve program boyunca esrar içince Amerika’ da ve hatta dünyada bir anda gündem haline geldi. Ayrıca gündem olmasından daha çok şirketlerinin hisselerinin büyük değer kayıpları yaşaması ve bazı üst düzey yöneticilerin istifası gibi sonuçları oldu.

Yaşamayanlar

Türkiyenin ilk vampir dizisi olan “Yaşamayanlar” 6 Eylül’ de seyircisiyle buluştu. Başrollerini Kerem Bursin, Elçin Sangu, Birkan Sokullu ve Selma Ergeç paylaşıyor. Türkiye’ de daha önce yabancı vampir dizi ve film serilerine ilgi gösteren bir kitlenin olduğunu biliyoruz. Şimdi ilk kez bir Türk yapımı izleyecek olan seyircinin geri dönüşü merakla bekleniyor. Dizi bir internet medya kuruluşu olan BluTV de yayınlanıyor.

Jack Ma Emekli Oluyor

Ünlü Çin e-ticaret şirketi olan Alibaba’ nın kurucusu ve Ceo’ su Jack Ma bu pazartesi emekli olacağını açıkladı. Jack Ma şirketi  birçok işten red yedikten sonra kurduğunu ve sıfırdan dünyanın en zengin iş adamlarının biri olduğunu önceki konuşmalarında açıklamıştı. 19 yılda devasa bir e-ticaret şirketine dönüşen Alibaba artık kurucusuna veda ediyor. Jack Ma artık hayır işlerine kendini vereceğini şirketin sadece yönetim kurulunda kalacağını açıkladı.

iPhone XS geliyor

Apple firmasının amiral gemisi olan IPhone X serisinin daha büyük ekranlı modeli olacak olan XS modeli geliyor. IPhone’ un bir çok modelinin tanıtılmasının beklendiği önümüzdeki günlerde XS  modeliyle yine gündeme oturmasını bekliyoruz. Henüz teknik özellikleriyle ilgili bir bilgimiz olmasa da fiyatının şimdiden 10.000 tl dolaylarında olacağını tahmin etmek zor değil.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir