Müşteri Memnuniyeti

Geçtiğimiz aylarda Karaca online dan aldığım bir ürünün tamirat sürecinde yaşadığımız aksaklıktan bahseden bir yazı yazmıştık. Sağ olsun Karaca’ nın pazarlama müdürü bizimle iletişime geçti. Süreçte yaşanan aksaklıkları konuştuk, her iki taraf da mutlu bir şekilde sevgi ile problemimizi çözdük. Üstelik o kadar kibarlar ki bize minik bir hediye çeki bile verdiler. Zaten Karaca ile bir bağım vardı, zedelendi ama sonra daha da kuvvetlendi ?

Sonrasında bu haftanın başında yaşadığım yine ilginç ve bir o kadar da güzel bir olayı size anlatmak istiyorum.

Ramazandan önce iş yerime yakın Migros’ tan, dinlenme aralarında atıştırmak için, kendi ürünü olan ceviz içini satın almıştım. Araya ramazan girince çekmecemde ağzı hiç açılmadan bu haftanın başına kadar uslu uslu bekledi beni. “Dur ya ben bunu bir açıp deneyeyim” dedim ve paketin ağzını açınca neyle karşılaştım? Küflenmiş ceviz içleri ile… Tabi ki bu manzarayı ben de beklemiyordum. Hava alması imkansız olan ve paketi hiç açılmamış bir ürünün böyle küflenmesi mantıklı gelmiyordu. Sonrasında ürünü aldığım Migros şubesine gittim ve durumu anlattım. Migros yetkilileri durumu sükunetle dinleyip hemen bana çözüm önerileri sundu.

“Yenisini ister misiniz?”

“Para iadesi yapalım mı?”

“Eğer yenisini alırsanız, burada açabiliriz, siz de içindeki ürünün durumunu görebilirsiniz” gibi gibi çözüm önerileri ile yaşadığım kötü deneyimi unutturdular. En azından müşteriye verdikleri öncelik ve önem birçok firmaya örnek olacak cinstendi.

Zaman içinde büyük markalar ürünlerinin kalitesini ne kadar önemsiyorsa, müşteriden gelen geri bildirimleri de aynı özenle önemsiyorlar. Bu yaklaşımın, hizmet sektörüne dahil olup, sürece yeni adım atacak birçok girişimciye örnek olması dileği ile…

Bir sonraki yazıya kadar…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir