Sosyal Girişim @kaktusist_

Bugün o kadar çok herkese merhaba repliğini kullandım ki, yazıya başlarken merhaba demediğim için bana lütfen kızma sevgili okur. Biliyorsunuz ki bizde yeni trende ayak uydurmuş ve bir youtube kanalı açmış bulunmaktayız.Geçen ay ilk videomuzu yüklemiş bu ayda çok sevdiğimiz ve takip ettiğimiz @kaktusist_ sayfasını kanalımıza konuk ederek ikinci videomuzu az önce yayınlamış olduk. Videoda bu girişimci kardeşlerin hikayelerini detaylı olarak anlatsakta buraya da iki kelam etmeden bırakmak istemedik.

Çok akıllı pırıl pırıl iki kız kardeş.Tansu; özel sektörün mutsuz dünyasından çıkmış ve kendi hobisini aslında bir iş olarak yürütmeye başlamış.Daha sonra özel sektöre devam etmeye başlayınca işlerin bir kısmını Aysu’ya devretmiş. Aysu lojistik,sosyal medya, PR işlerini ve sayfaya konulacak ürünlerin çekimlerini gerçekleştiriyor. Şu an Koç Üniversitesinde İşletme 3. sınıf öğrencisi.Okul bitmeden girişimcilik yaparak sektöre hızlı bir giriş yapıyor.

Ofisteki insanların mevcut işinin sorumlulukları ve iş ortamındaki dayanılmaz dört duvar baskısının sonucunda alternatif iş kanalları araması bu tarz sosyal girişimlere iteliyor bir noktada.Tabi ki her girişim milyon dolarlar kazandırmıyor fakat iç huzuru,motivasyonu arttırdığı noktada milyon dolarlar kazanmışsınız gibi bir hissiyat yaratıyor kişide.

Maslow’un ihtiyaçlar hiyerarşisi düşündüğümüzde en tepedeki “kendini gerçekleştirme” kavramı açısından bazen mevcut sınırlarımızın dışına çıkarak kendi mutluluğumuz için hikayemizi yeniden yazabiliriz.

Bir sonraki yazıya kadar…

Yazarın notu: İnstagramdan bizi takip etmek isterseniz arama kısmına @ofistekilercom yazarsanız bize ulaşacaksınız.

Youtube kanalı için ise arama kısmına “Ofistekiler” yazmanız yeterli. Diğer videolarımızı izlemek ve yeni gelecek olan videolarımız dan haberdar olmak isterseniz kanalımıza abone olmayı unutmayınız lütfen. İyi seyirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir