Türk Kahvesi Yanında Bir Sade Soda

Herkese kucak dolusu sevgiler, selamlar…

Eda. 30 lu yaşlarına merdiven dayamış; Ankara’da hayatını devam ettiren; iki yaşında minik bir kız ve makine mühendisi eşten oluşan çekirdek bir aileye sahiptir. Eşiyle 10 yılı aşkın süredir tanışan ve aşkın varlığına çok inanan bir kadındır.

Aslen Kimya Mühendisi olup ilaç sektöründe Eczacılıkla tanışan bir Ar-Ge’cidir.

Tabi sektörde 2 yıl kaliteci olmuş yetmemiş, Ar-Ge yi de bir göreyim deyip 5 yılını da burada geçirmiş bir uzman. İşini seven daha doğrusu görevi ne olursa olsun çalışmayı, başarmayı seven bir Türk kadını aslında.

Neden bu platform?

Kökeni 2006 yılının eylül ayına dayanan bugüne değin süren bir kardeşlik öyküsü bizimkisi. Bizim öykümüzün en özet hali bu cümleciktir. Kısa gibi görünen bu cümlecik içerisinde milyonlarca anı ve duyguyu barındırır. Serap sayfasında yazmamı teklif ettiğinde birlikte geçirdiğimiz yıllar ve dolu dolu 4 senelik üniversite hayatımız gözlerimin önünden film şeridi gibi aktı gitti. Maceralarla dolu yıllarımız maalesef ki mesafelere azıcık da olsa yenik düştü. Gönüllerimiz ve projelerimiz bir olsun diyelim. İşte tam bu cümlenin üzerine benim dahi kuzum bana sayfasında yer almam konusundaki harika teklifi ile bir sabah telefonumu çaldırdı. Telefonu kapattığımda müthiş gaza gelmiştim diyebiliriz. Konular kafamda dönüp durmaya, listeler oluşturulmaya başlanmıştı. Burada olmamın sebebi işte tam olarak budur. Ama itiraf edeyim ki yazmaya başlamak bana tatlı bir heyecan kattı bugünlerde. Tarifi ve hazzı imkânsız. Onun değerli paylaşımlarının arasında bir yer almak onur verdi. Umarım onun kadar başarılı olabilirim bu platformda…

 

Benim yazılarımda neler olacak?

İlaç dünyasına biraz Ar-Ge penceresinden bakıp, aslında herkesin bir biçimde yollarının kesiştiği minik tabletlerin içlerine dalıp, muadil-orijinal kavgasına şöyle bir uzaktan bakıp, size masum bir ecza dolabı oluşturabiliriz mesela. Hayat tempomuzda multi-süper-hiper vitaminlerin yerine değinip merak perdelerinize naçizane dokunabiliriz. Veyahut hamilelik sürecinde ve bebeklik döneminde hangi takviye ilaç gruplarından kesinlikle kullanmalıyız bu tip konulara değinebiliriz. Benim bile aklıma gelmeyen yazı listeme aldığım ama sizin benden talep ettiğiniz konuları araştırıp sizler için derleyip kaleme alıp buradan bilgi edinebiliriz.

Hayat hepimiz için oldukça karışık ve yorucu zaten. Bunu inkâr edemeyiz. Stresi azaltmak için kafanızdakileri yavaşça bir kenara bırakın ve tok karnına mümkünse sade bir Türk Kahvesi yanına da limonlu bir soda isteyin. Çünkü günde 1 adet Sade soda tüketmeniz vücudunuzdaki mineral dengesini düzenler. 1 fincan Sade Türk Kahvesi ise kalp sağlığınıza iyi gelir. Korkmayın bu ikiliyi tanıdıkça çok seveceksiniz. Tabi beni okumayı ve sevdiklerinize de okutmayı unutmayın.

 

Eee ne duruyoruz o halde başlayalım. Çünkü bana göre ‘Paylaşmak Mutlu Eder, Anlaşılmaksa Dünyalara Değer.’

Sizce? ?

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir