Evim İşim Cafe Tadında :)

Herkese Merhaba:)

Çevremdeki herkes bilir ne kadar kahve düşkünü olduğumu, yeni çıkan kahveleri nasıl denemek için sabırsızlandığımı sevmedikleri için üzülüp sevdiklerimi bıkana kadar kullandığımı…

He bir de hiç terketmediklerim var türk kahvesi gibi bazı markaların taze çekilmiş kahveleri gibi. Ayda 2 kere Eminönü rituellerimi. Ama size yeni keşfim olan “nescafe white chocolate mocha” ürününden bahsedeceğim. Kahveyi çok severim ama daha çok filtre kahve , sade türk kahvesi chai tea tarzı kahveleri tercih ederim birde değişik aroma karışımlı latte. Şekeri hayatımdan çıkaralı epey zaman oldu çikolata ile ilişkimide bundan 2 bilemediniz 3 sene önce. Her zaman takip ettiğim çalışmalarını sevdiğim #Fikrimühim sitesinde bir ankete katıldım ve bu anket sonucunda ise yeni bir kahve deneyimlememi ve fikirlerimi sunmamı istediler. Bende severek kabul ettim. “Nescafe white chocolate mocha” yeni bir ürün ve adı üstünde beyaz çikolatalı yoğun kahveli bir kahve türü. elime ulaştığında soğuk karlı bir gündü 🙂 iş yerinde bir toplantı arasında iken resepsiyondan bir mail geldi kargonuz geldi diye. Kargoyu açtığımda beni bu yoğun toplantı gündeminden uzaklaştıracak başka bir şey olamazdı tabiki kahve dışında ve oda şuan elimdeydi. Hemen ekibe dağıtarak orda deneme fırsatı yakaladık. Kimisi beğendi, kimisi nescafe tarzı ürünlerin miğdesine zarar vermesinden dolayı deneyimlemek istemediğini söyledi kimisi ise akşam 5 çayında denerim ben bunu yae diyip toplantıya devam ettik.

Kahveyi deneyimleyen ekipten biri karışımın ağır çikolata tadı olduğunu ve içemeyeceğini söyledi. İçtiği bardak standart kuplu bardaklardandı. Biz de karışımın o ebattaki bir bardak için daha fazla su ile kullanılmalı diye düşündük.
Akşam evde annem ve kız kardeşim için hazırladık daha hacimli olan bir bardakta içince sevdiler. Tadının güzel ve yumuşak içimli olduğunu ve yoğun olmadığını söylediler.

Şekerli kahveleri pek tercih etmesemde, tadını merak ettiğim için denediğimden tadı yakalamış mı yoksa daha seyrek bir tat mı oldu diye içtim bi. Fena değildi hemen hemen aynı lezzeti yakalıyordu ama benim gibi sade kahveciler için fazla yoğunluktaydı 🙂

En güzeli de, Fikrimühimden gelen bu güzel deneyimin elbetteki -kahvelerin muhafaza edildiği- çantasıydı. O kadar çok sevdim ki hemen hergün yanımda götürdüğüm kitaplarım için bir çanta formuna dönüştürdüm.Aşağıda görebilirsiniz 🙂

Sizce de çok güzel değil mi? Fikrimühim sitesini mutlaka ziyaret etmenizi öneririm.Hem yeni çıkan ürünler hakkında bilgilenirsiniz hem de benim yakaladığım bu güzel deneyimi sizlerde yaşayabilirsiniz.

Bundan daha güzeli olabilir mi?

Size siteye kolay ulaşabilmeniz için hemen aşağıda adresi bırakıyorum. Sizde güzel deneyimlerinizi benim ile paylaşmak isterseniz yorum bırakmanız yeterlidir.

Bir daha ki güzel deneyime kadar kib by 🙂

Adres:

https://www.fikrimuhim.com/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir