” B A Ş K A B İ R Ş E Y “

Yaklaşık 2 hafta önce tanıştığım “Edelkrone” firmasının sahibi Kadir Köymen “Başka bir şey” adlı video serisi hazırlamış ve tüm Startup ların gözdesi haline gelmişti. Çünkü paylaştığı videolar insanlara hem ilham vericiydi hem de cesaretlendirme konusunda destekleyiciydi. Fikirlerin hiç bir zaman çöp olmadığını sadece denemek için heves ve cesaret duymamız gerektiğini, kabul görmeyen fikirlerimizi bile yeniden hiç usanmadan tekrardan denemeyi vazgeçmemeyi söylüyordu ekibi ile birlikte. “Bir şeylerin bitmesinin kararını karşımızdaki olumsuzluklar karar vermez bunu ancak bizim inancımız bittiğinde bitmiş olarak kabul edebiliriz” gibi bir cümle – pek tam anlamıyla hatırlamasam da – ve dahasını paylaşıyordu videolarında. Soluksuz olarak başladığım videolarına bir gün içinde 7 seriyi tamamlamıştım. Ertesi gün öğle arasında izlemeye devam etmiş sonunu heyecanla merak etmiştim. bitirdiğimde inanılmaz huzurlu ve yapamadıklarımı yapabileceğim heyecanı ile hayata başka bakmaya çalışıyordum.
Çünkü inandığın şey için çalışmanın getirdiği mutluluk, başarı, yeni bir şeyler yapma hissi, işe yaramak hepsi insanın hayatının daha anlamlı devam etmesini sağlıyordu.
Etrafımdaki herkesin bu videolardan yararlanması için paylaştıkça paylaşıyordum. İzleyip konuşacak farklı şeylerimizin olmasını da istiyordum. Sadece bir şirkette sabah 8 akşam 6 çalışmaktan daha fazlasını daha başkasını yapabileceğine inanan insanlar olmasını istemeye başlamıştım bende. İnternet siteleri, İnstagram hesapları, You tube kanalları ve kullanmadığım bir facebook hesapları olduğunu öğrendim ve takip etmeye başladım Facebook hariç. Geçen haftalarda internet sayfalarında yeni girişimleri farklı konu başlıklarını okuyup bilgileniyor hatta tüm girişimcilerin ortak platform olarak kullanacaklarını açıkladıkları yazıları okurken geçen salı günü sitenin kapandığını gördüm. Ben daha çok sistenin yapım aşamasında olduğunu bizi yeniden heycanlandıracak yeni yapılanmalar yaşadıklarını düşünürken cuma günü yukarıdaki yazıyı görünce bir afalladım. böyle bir yazı beklemiyordum çünkü daha yeni ısınıyorduk. Bir an dedim heralde yeni bir proje var ve bunun için nadasa çekildiler. Dün instagram hesaplarına bakayım istedim bulamadım!!!

Kadir Köymenin hesabına bakmak istedim oda yok… Hadi size bir şey daha söyleyeyim You tube kanallarındaki bütün videolarını da silmişler. Bu kadar gizemli kaybolmanın nedeni nedir bilemiyorum. Bu kadar güzel ve orjinal fikirli insanları bulmuşken neden gizlenmeye kaçmaya yaptıkları şeyin daha iyi olmadığını düşündüren şey neydi?

Bizim onlara, onlar gibi düşünen insanlara ihtiyacımız var bizim hep bir araya gelerek kendilerimizi dinlemeye başarmaya birlikte koşmaya birlikte inanmaya ihtiyacımız var. Biz hayal kurmayı unutan insanlar için yeniden bir uyanıştı.

Eğer olur da bu yazı o ekipten birinin ekranına düşerse ve ulaştırma imkanı olursa ,

“Selam Kadir, senin gibi bir girişimcinin bizim gibi filiz girişimcilerin ihtiyacı olduğunu bil. Bizim bir ilhama ihtiyacımız var ve sen bunu gerçekten güzel başarıyordun. Eğer daha iyisini yapamadığını düşünüyorsan izin ver hep birlikte daha iyisini başaralım.
Saygılarımla Serap GÜR.”

yukarıdaki yazıyı ulaştırmasını istiyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir