Uzay Boşluğunda + 1 Olmak

Sistem, birbiriyle etkileşen veya ilişkili olan, bir bütün oluşturan cisim veya varlıkların bileşkesidir.
Çalışma hayatımızda bir sistemi temsil eder. Her birimiz dönen çarkın bir makarası olarak ilerliyoruz. Bir gün var olan sistemin çalışan çarkların daha iyi performans göstermesi için daha iyisi ile ikame edilmek istenir. Yeni gelen çark sistemin akışını değiştirmekle başlar. Eskinin var olan bütün düzeni kaydığı için yeni bir sistem oluşturmak yeni oluşumlar içine girer. Diğer çarklar ilk başta bu süreci algılamamakta ısrarcı olur. Daha sonrasında direnç göstererek sistemin çökmesi için birlik olurlar. Çark o kadar iyidir ki tüm bu aksaklıklara rağmen sistem bozulmasın diye çalışmaya durmadan dönmeye devam eder. Çünkü bilir ki onu oraya getiren başka bir sistemin desteği hep onla birliktedir. Çark çalışmaya devam eder. Çalışır çalışır hiç usanmadan yorulmadan yaptığı işi daha iyi verime nasıl getireceğini düşünerek yenilikleri de dahil ederek yeniden çalışır. Elinden gelenin fazlasını yapar hiç durmadan çalışır. Sonra bir gün o desteği hissetmemeye başlar. Bu yavaş yavaş gerçekleşen bir durumdur. Önce daha iyisini yapamadı diye yeri değiştirilir. Performansını etkileyen faktörleri dikkate almadığı için başka çarklar ile kıyaslanmaya başlanır. Sonrasında destek sessizliğe bürünür. Kendi yapması gereken işi desteğin yaptığını görünce çark yavaş yavaş kendini sorgulamaya başlar.

B E N N E Y A P T I M K İ B Ö Y L E O L D U !!!

Kendini bir süre böyle sorgulamaya devam eder ve çözemediği için bilinç altının bir köşesine atar ve çalışmaya devam eder. Bir süre sonra destek onu tamamen işlevselsiz hale getirir. Artık çarkın orada olmasının hiç bir anlamı kalmamıştır. Çark paslanacağını artık orada +1 gibi olduğunu çalışmanın oraya getirceği maliyeti düşünerek kendi kendi paslanmaya terk edildiğini düşünerek iyice yavaşlamaya, performansında durulmaya başlamıştır.

Çark daha sonrasında kendisini oranın bir parçası olmak istemediği için sistemden ayrılıp başka bir sisteme değer katmaya karar verir. Bu sürecin nasıl olacağından bir habersiz çalışmalara başlamıştır. Lakin ki bu sistemden çıksa da aklında hep bir soru kalacağını ve cevabını hiç bilemeyeceği sorularla mücadele etmeyi göze almıştır.

NEDEN BANA BÖYLE DAVRANIYORSUN?

BİZ BU DURUMA NASIL GELDİK?

HAYAL KIRIKLIĞINA UĞRAMAK !!!

GÜVEN PROBLEMİ !!!!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir